Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

Vánoce v hořelické škole + FOTO

V pátek 18. prosince 2009 jsme se společně rozloučili se starým rokem a připravili jsme alespoň malou oslavu Vánoc. Proběhla soutěž o nejlepší bramborový salát, díky sněhové nadílce přišla na řadu koulovačka, odlévalo se olovo, zpívaly se koledy a také nadělovaly dárky. Den jsem ukončili slavnostním obědem - řízkem s vlastnoručně vyrobeným bramborovým salátem.

Den zahájila každá třída ve své učebně. Děti měly po celý advent svůj ustrojený stromeček a vánoční výzdobu, na dnešní den přinesly cukroví a tak se mohly věnovat povídání o vánočních tradicích a zpívání koled. Venku toho dne padal nádherný sníh, takže nebylo daleko k nápadu jít si užít pořádnou koulovačku. Potom už se všichni začali shromažďovat ve vyzdobené jídelně, kde program zahájila porota, která ochutnávala pět vzorků bramborových salátů. Kluci ze 4. a 5. třídy měli totiž tolik surovin, že nakonec měli soutěžní saláty dva. Porotu tvořili nezaujatí porotci: paní kuchařka Bartošová a pan Potyš, který se nám po celý rok stará o drobné opravy budovy. Za učitele hodnotila Zuzana Kramarzová a Jana Flídrová, za žáky byli delegováni David Šilha a Štěpán Strnad. Vítězství si odnesli právě kluci ze 4. a 5. třídy, jejich salát byl opravdu vynikající! Potom začalo odlévání olova a věštění šťastných dnů v roce 2010. Tajemství a údiv nad roztodivnými odlitky můžete vidět na fotkách. Mezitím si děti s paní učitelkou Mílovou zazpívaly koledy. A pak přišlo nadělování dárečků. Děti měly radost ze sponzorských balíčků a pak už se těšily na slavnostní oběd. Před odchodem domů jsme si popřáli šťastné a veselé Vánoce a v lednu se pustíme do další práce, protože vysvědčení se blíží…