Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

PAPOUŠCI VE ŠKOLE ANEB "NA PTÁKY JSME KRÁTKÝ" + FOTO

Ve středu 9. února zavítal do naší školy chovatel papoušků a drobných cizokrajných zvířátek.

V tělocvičně školy se žáci dočkali ukázek chovu největších papoušků na světě – papoušků Amazonských, dále pak několika krásných papoušků Ara, nejmenších opiček Kocmanů zakrslých a morčátek Skinny, neboli „hrošíků“.

Děti se zaujetím sledovaly odborný výklad chovatele, včetně ukázek inteligence vycvičených papoušků. Ti si na povel lehali na záda/dělali mrtvé/, váleli sudy, zdravili křídly, louskali ořechy, šplhali po žebříku, létali po tělocvičně. Děti se mohly s papoušky vyfotografovat a některé směly nakrmit živými červy. Někteří odvážlivci zkoušeli krmit i nejmenší opičky. Ukázka děti nesmírně zaujala a chovatele zahrnuly mnoha dotazy.