Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

Návštěva Království železnic

V úterý, 6.listopadu 2018, jsme jeli na výlet do Prahy. Naším cílem bylo Království železnic, jinak největší modelové kolejiště v naší zemi, které sídlí na Smíchově. Někteří z nás už s rodiči na výstavě byli, pro jiné to byla premiéra. Do Prahy jsme jeli busem a metrem a cestu jsme si nadmíru užívali. V samotném areálu jsme měli komentovanou prohlídku s průvodcem, který nás zavedl i do velínu. Reprezentace jednotlivých krajů byla fajn, ale střídání denního a nočního cyklu a sledování nádražních budov, známých staveb a kolejišť se stovkami světýlek bylo jedinečné. Doplňkové expozice měli interaktivní ráz, takže mačkáním tlačítek jsme sami „řídili“ dopravu. Celé dopoledne se nám moc líbilo, cesta domů proběhla dobře a zasloužený oběd ve škole nám chutnal více než jindy. No ano, únava z cestování a přemíra zážitků sehrály svou roli. Děti + paní učitelka Magulová