Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

INFORMACE PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022 se koná ve středu 1.9. 2021 od 8.00 v tělocvičně. Příchod prvňáčků a rodičů nejpozději v 7.55.Přivítání, seznámení s paní učitelkou a předání učebnic a dárků trvá zhruba 30 minut.

Výuka 2.- 3.9. – 3 vyučovací hodiny (tzn. 10.40 – po této době je možné si dítě vyzvednout)

Od 6.9. 2021 – vyučování dle rozvrhu, který budou mít děti v žákovských knížkách.

Družina bude v provozu od 2.9. 2021, ráno od 6.45, odpoledne od 11.35 do 17.00.

Přihlášku do družiny obdrží děti první školní den. Poplatek za družinu je 200 Kč/měsíc.

Hodnocení – září až listopad motivační, později známky, na konci I. pololetí dostanou děti výpis vysvědčení, kde budou známky ze všech předmětů.

Informace pro rodiče – notýsky, osobní kontakt s paní učitelkou, webové stránky, e mail školy.

Základní informace o organizaci školního roku najdete na konci srpna na stránkách školy.

Aktivity ve školním roce – v rámci výuky TV absolvují děti plavecký výcvik ve 3. a 4 . ročníku. Dále se děti mohou účastnit školy v přírodě, výletů, exkurzí a jiných kulturních akcí. Vše s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci.

Kroužky nabízíme v rámci školy – anglický jazyk, keramika, sportovní hry, výtvarné tvoření. Pro děti od 2. do 5. ročníku Věda nás baví – kroužek pořádaný třetí osobou. Dále pak judo, tanečky, Rudňáček. Při volbě kroužků mějte prosím na paměti, že nástup do školy je pro dítě náročný krok. Respektujte, prosím jeho psychomotorický vývoj, aby nedošlo k přetížení a demotivaci.

Kroužky začínají pracovat od října, přihlášky děti obdrží během měsíce září.

Školní stravování – přihlášku ke stravování většina z Vás obdržela na třídní schůzce, vyplněnou ji odevzdáte poslední srpnový týden p. Králové – vedoucí školní jídelny ZŠ Masarykova. Ti z Vás, kteří přihlášku a variabilní symbol nemáte si je můžete vyzvednout od pondělí 23.8. ve škole.

Pomůcky:

Aktovka nebo školní batoh přiměřené velikosti

Přezůvky (ne pantofle nebo crocsy)!!!

Ručník s poutkem papírové kapesníky, vlhčené ubrousky, toaletní papír, zubní pasta, kartáček, kelímek

Boxík na svačinu

NOTÝSEK

Vybavený penál přiměřené velikosti: 3 silné trojhranné tužky č.2,  silné trojhrannépastelky,

   guma, ořezávátko, nůžky (podle ruky, kterou dítě kreslí)

Obaly na učebnice (Nová škola Brno)

Desky na učebnice a sešity

Počítadlo na matematiku

Pomůcky na Vv  Pč: voskovky min. 12 ks (aby odpuzovaly vodu), vodové barvy (nejlépe české), tempery 12 ks, suché křídy 12 ks (ne školní!!!), štětce kulaté i ploché měkké i tvrdé štětiny, větší kelímek na vodu, hadřík, modelínu, lepidlo Kores 2x, pastelky, fixy min. 12 ks, špejle 10 ks, igelitový ubrus na lavici, staré noviny, zástěrku nebo staré tričko na převlečení – 2 sady barevných papírů, podložka na modelování A3,

Vše do plastové krabice s víkem 14 l, 30cmx39 cm, výška 18 cm – JYSK

Pomůcky na Tv: cvičky nebo tenisky s bílou podrážkou, kraťasy, tričko, tepláková souprava, sportovní obuv na ven

VŠE PROSÍME PODEPSAT!!