Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

BESEDA V KNIHOVNĚ A NÁVŠTĚVA U ZVÍŘÁTEK

V pátek 22.2. 2019 jsme si zpestřili poslední chvíle před jarními prázdninami.

Spojili jsme příjemné s užitečným a vyrazili jsme do městské knihovny. Tam už na nás čekala knihovnice slečna Jana Preková, která se nám přes hodinu a čtvrt věnovala.Usadili jseme se na kobereček a poslouchali, jak se můžeme stát návštěvníky knihovny, jak se půjčují a vracejí knihy, jak se doplňuje fond knih, o které tituly je největší zájem a kdo je králem čtenářů.

A nemluvila jenom ona. Jeden přes druhého jsme se trumfovali v tom, kdo má větší přehled o knížkách…. pochlubili jsme se čtenářským bingem a zkusili i odpovídat na všetečné otázky.

Dostali jsme za odměnu malou sladkost, a jak už to bývá, když nás něco hodně baví, strašně rychle to povídání uteklo. Pak jsme ještě zašli zkontrolovat opičky, tamarínky, králíčky a další zvířátka do vedlejšího obchodu, dívali jsme se na jejich krmení a četli si pár zajímavostí z jejich života.

Cesta do školy byla rychlá, zastihl nás totiž déšť.

Nikomu to ale nevadilo, pátek se prostě vydařil!

Napsali žáci za drobné pomoci p. uč. Magulové