Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

PRAVDIVÉ SVĚDECTVÍ O SPORTOVNÍM DOPOLEDNI ANEB CHCEME BÝT STÁLE FIT!

Povídání o jednom krásném podzimním dopoledni.

V pondělí 16.10. 2017 jsme my, žáci ZŠ Rudná 5. května 583, vyrazili na celodopolední sportovní den.

Využili jsme krásného počasí babího léta a nového dětského hřiště nedaleko školy. Paní učitelky pro nás připravily několik sportovních disciplin různé náročnosti. Nejprve jsme se rozdělili do družstev – děvčata i kluci, malí školáci i zkušení „mazáci“… ti všichni dohromady tvořili smíšené týmy.

A to bylo právě moc fajn, že jsme si pomáhali a fandili si vzájemně bez ohledu na naše zkušenosti, věk, fyzické možnosti.

Na jednom stanovišti bylo nutné na chůdách projít slalomem a dokonce i překonat překážky.Na jiném zase šlo o dobrou mušku v hodu na cíl, jinde atletické naděje v běhu dokazovaly, co v nich je…

Ale hlavně to byla veliká legrace, solidarita, touha zvítězit nad lenošením a mít radost z pohybu.Po skončení soubojů jsme se posílili svačinou, pitím a užívali si sluníčka. Pak už nás čekal jen ostrý pochod zpět do školy, zhodnocení dne a zasloužený oběd.

Napsali žáci za malé pomoci paní učitelky Aleny Magulové.