Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

OSLAVY DNE ZEMÉ

Ekologicky motivovaný svátek věnovaný planetě Zemi jsme oslavili ve čtvrtek 10.května 2018.

Tomuto dni předcházely pečlivé přípravy z rukou učitelů. Učitelé připravili jak“mokrou“, tak i „suchou“ verzi. Naštěstí sluníčko přálo oslavám, takže většina aktivit probíhala venku. Ve škole byly děti rozděleny do čtyřech družstev po devíti a po seznámení s náplní oslavy obcházely jednotlivá stanoviště a plnily zajímavé úkoly. Ať už to byla skládanka, ze které vzešlo utajené domácí zvíře, nebo odpovídání na rafinované otázky a nebo Kimova hra a vyřazování objektů, které logicky nezapadaly do řady….

Poté žáci odešli na nedaleké hřiště do Drahelčic, kde se naplno věnovali disciplinám jako byly např. běh na 60 m, běh na 500 m, hod kriketovým míčkem, hod granátem na cíl, skákání a další…

Po návratu do školy jim oběd chutnal snad více než jindy, a po sečtení bodů následovalo vyhodnocení nejlepšího týmu a malé odměny. Dá se říci, že oslavy Dne Země se vydařily.

A. Magulová