Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

Návštěva skláře v naší škole + FOTO

Poslední den před velikonočními prázdninami nás navštívil příslušník sedmé generace sklářské rodiny pan Zahradník. Děti i učitelé se dozvěděli zajímavosti z historie a zpracování skla, probíhala praktická ukázka práce se sklem včetně foukání a vytvoření školního talismana psa a kočky, a nakonec si každý přítomný vyfouknul ze skleněné trubičky svoji vlastní nerozbitnou kouličku. Doporučujeme i ostatním školám v blízkosti Prahy! Kontaktní web je: www.sklozam.cz

Jako první proběhla dvouhodinová akce se žáky prvního stupně, poté je vystřídali žáci druhého stupně. Dětem se návštěva moc líbila, byla nadšené z vlastních výtvorů a na památku jim ve škole zůstali skleněné figurky psa a kočky. Největší zájem vzbudila možnost vyzkoušet si foukat do rozžhavené trubičky, což dokumentují fotky z průběhu akce.