Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

NÁVŠTĚVA AUTOMUZEA + FOTO

Okouzlila nás krása starých automobilů.

Dne 24.6. navštívila 8. a 9. třída automuzeum Praga ve Zbuzanech. Jeli jsme autobusem do Jinočan. Odtud jsme šli pěšky do Zbuzan. V muzeu se nás ujal milý pan průvodce, který nám velmi poutavě povídal o historii značky Praga od založení až do současnosti. Každé auto, které tam vystavují, má svou historii a mnohé jsme mohli vidět v různých historických filmech a dokumentech. Líbil se nám například hasičský vůz „Máňa“ z filmu „Jak dostat tatínka do polepšovny“ nebo vůz, kterým jezdili páni prezidenit Masaryk, Beneš a také auto, které vypadalo jako velký bonbón nabo „Hašlerka. Také tam byla auta, která byla určena jen pro policisty nebo pro vojáky.

Na závěr naší návštěvy muzea jasme se všichni vyfotili. Pro některé z nás to byla poslední společná fotografie, protože letos končíme školní docházku a odcházíme na různá SOU a OU.

Děkujeme firmě Elektro Štika, že nám umožnila krásný zážitek!

Školní rok končí a my se všichni těšíme na prázdniny! Hurááááá!!!!

Žáci 8. a 9. ročníku.