Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

NÁŠ VÝLET DO PRAHY

Na den 27.4. 2016 jsme si naplánovali výlet. Naším cílem byla výstava o životě a díle Karla IV.Chtěli jsme také navštívit rozkvetlý Petřín a Pražský hrad.

Vyjeli jsme hned ráno, na Zličíně se k nám přidali dva spolužáci. Jeli jsme metrem až do stanice Anděl, kde jsme přestoupili na tramvaj. Na Petřín jsme vyjeli lanovkou. Před námi se otevřel krásný výhled na Prahu. Příjemnou cestou na Hrad jsme míjeli rozkvetlé sady a zahrady. Na Hradě jsme obdivovali katedrálu sv. Víta a jiné památky. Na Malou Stranu jsme sešli Nerudovou ulicí. Cestou kolem Senátu jsme si přečetli nápis na zdi, připomínající založení Československa v roce 1918. Došli jsme až k Státnímu pedagogickému muzeu. Uvnitř se nás ujala příjemná průvodkyně, která nás nejdříve provedla muzeem a zajímavě hovořila o vývoji vzdělávání od období Velké Moravy až po současnost. Potom jsme se věnovali výstavě o životě Karla IV.

Poslední naše zastavení bylo na Andělu, kde jsme měli chvíli osobní volno. Strávili jsme příjemné dopoledne a moc se nám to líbilo.

Žáci 7.,8. a 9. ročníku