Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

KARANTÉNA 1. a 2. ROČNÍKU

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se v 1. a 2. třídě vyskytly děti pozitivní na COVID-19, vztahuje se na tyto třídy karanténa.

Dle pravidel platných od 25. 9. 2020 bude trvat 10 dní od doby posledního kontaktu s nemocnou osobou, tj. do 15.10.2020.  Do Výše uvedeného data  je třeba, aby se Vaše dítě zdrželo jakéhokoli kontaktu s cizími osobami a nenavštěvovalo školské zařízení!!!!!

Mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu, nejpozději však 10. den od posledního kontaktu s pozitivní osobou tj. od 10.10. do 12.10.2020, nejpozději však do 15.10.2020, by se měl provést odběr – test. Vyberte si jakékoli odběrové místo, seznam odběrových míst je na stránkách www.mzcr.cz. Do školského zařízení může Vaše dítě nastoupit až po obdržení negativního výsledku a v případě, že nevykazuje klinické příznaky nemoci.

V případě, že se nepodaří provést test v průběhu 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, karanténní opatření se u dětí, které nemají žádné příznaky nemoci, ukončí bez provedení testu za 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivní osobou, tj. dne 19.10.2020.

Zkontaktujte, prosím ošetřujícího lékaře Vašeho dítěte, který Vám vystaví žádanku na test a také doklad o ošetřování člena rodiny.

Pro ostatní členy Vaší rodiny a další osoby, které byly s Vaším dítětem v kontaktu, karanténní opatření neplatí.