Oficiální internetové stránky školy

5. května 583
252 19, Rudná

Den pro zdraví + FOTO

První říjnový den jsme zahájili návštěvou Dne pro zdraví. VOZŠ a SZŠ v Praze 4 pozvala žáky a učitele naší školy na svůj již 17. ročník této akce.

Po příjezdu do zdravotnické školy nám byli přiděleny dvě hostesky – studentky školy, které nás doprovázely po celou dobu naší návštěvy školní budovou a celým areálem.
Nejdříve jsme se zastavili na dvoře školy. Tam záchranáři předváděli slaňování ze střechy budovy, byly zde přistaveny vozy hasičů, policie a sanitky pro rychlou pomoc. U sanitky jsme se zdrželi hodně dlouho. To proto, že naše děti měly možnost vyzkoušet si ležení na nosítkách a transport do sanitky. A to si nenechaly ujít mnohé z přihlížejících dětí. Poté jsme se přesunuli k hasičům. Ti nám ukázali vůz ze všech stran a nakonec si všichni mohli prolézt kabinou vozu.
Škola má pět podlaží a v každém bylo několik stanovišť. Proto jsem se rychle přesunuli do budovy. Bylo se na co dívat. Návštěvníci starší 18 let si mohli nechat změřit tlak, provést zkoušku glykémie, zjistit hladinu cholesterolu v krvi a také množství tuku v těle. Na dalších stáncích ošetřovali raněné, předvedli canisterapii, děti se učily držet správně tělo, čistit si zuby, vyšší ročníky vyslechly prevenci AIDS a sexuálně přenosných chorob a spoustu dalších užitečných informací.
Největším lákadlem pro naše žáky byly prezentace Policie ČR a Městské policie Praha. Tady si děti vyzkoušely manipulaci s municí a zbraněmi, vyslechly si rady jak se chovat v případě podezřelého nálezu, vyplnily test dopravní výchovy a nakonec obdržely z rukou příslušníků Policie dětský řidičský průkaz.
Na samém závěru návštěvy jsme měli zastávku u dietologických sester. Tady nás čekaly ochutnávky všemožných zdravých pochoutek a nejspíš bychom se zdrželi i déle, kdyby nás netlačil čas…..
Za pozvání srdečně děkujeme Mgr. Lucii Malé a Bc. Janě Bognárové, pedagožkám školy.